Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu

Po pond 20 latach nieobecności w naszej gminie Czerwionka Leszczyny, za sprawą nowo powstałej sekcji tenisa stołowego w Międzyszkolnym Uczniowskim Klubie Sportowym Wilhelma Szewczyka powróciła na stoły tenisowe gra, na najwyższym poziomie, tak jak kiedyś za czasów świetności klubu ,,KS 23 Górnik Czerwionka”. 

Turniej o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu rozegrany został 25 maja w pięciu kategoriach.  Amator- zagrało w nim 12 mieszkańców naszej gminy, niezrzeszeni w żadnym klubie tenisowym. W finałowym meczu tej kategorii zagrali zawodnicy którzy na co dzień grają w Czerwionce, czyli Barbara Ciołek i Tomasz Szczepanik. Po zaciętej rywalizacji wygrała Barbara Ciołek a drugie miejsce przypadło Tomkowi Szczepanikowi. Trzecie miejsce zajął Zbigniew Menżyk. Kategoria ,,Młodzik” – W szranki stanęło 8 zawodników a wśród nich 3 naszych młodych juniorów, dla których była to pierwsza sportowa rywalizacja. Zwycięzcą w tej kategorii okazał się zawodnik który dojechał na nasz turniej aż z Częstochowy, Mariusz Wizental. Druga była Basia Ciołek a trzecie miejsce zajął Ryszard Kurasz. "Senior" - w tej kategorii przy stołach pojawiło się 10 zawodników a wygrał ją w rozgrywkach ,,każdy z każdym” Tomasz Szczeponik. Drugi był również nasz zawodnik Kamil Piórecki, a trzeci Dariusz Żydek. "Weteran" - to kategoria dla zawodników do 4 ligi i powyżej 40 roku życia. Zagrało w niej 12 zawodników z czego po wspaniałych pojedynkach wygrał Krystian Gudzik pokonując w finale Marka Spendel. Trzecie miejsce przypadło dobrze grającemu w tym turnieju Zbyszkowi Menżykowi ze Stanowic. I czas na kategorie na którą wszyscy ostrzyli sobie ,,zęby”...... "OPEN" - czyli otwarta kategoria dla wszystkich.....Tutaj zaznaczyć trzeba że wszystkie mecze zasługiwały na oklaski kibiców których też na trybunach naszej pięknej hali nie zabrakło.... Mecz półfinałowy pomiędzy Kamilem Durak a Jarosławem Badura trzeba  uznać za mecz turnieju, gdyż takich wymian nie powstydziłaby się najwyższa liga rozgrywek..... Mecz finałowy wygrał nasz trener, wychowanek dawnego "Górnika Czerwionka", medalista mistrzostw Polski w poprzednich latach Jacek Przewłocki, pokonując w finale Kamila Durak 3-0. W meczu trzecią lokatę zajął Krystian Gudzik który wygrał z Adamem Płaczek.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom, których było aż 55 a szczególnie  Janowi Tokarzowi Przewodniczącemu Rady Powiatu, za pomoc w organizacji turnieju i ufundowanie pucharów, statuetek i dyplomów. Naszemu zawodnikowi Przemkowi Stokłosa za organizację i poprowadzenie całej imprezy.  Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, mając nadzieję że zobaczymy się w naszej hali Zespołu Szkół w Czerwionce - Leszczynach  już po wakacjach, na następnym turnieju tenisa stołowego
Grzegorz Smołka

 • Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu_1
 • Author: MUKS Cz-L
 • Hits: 132
 • Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu_2
 • Author: MUKS Cz-L
 • Hits: 138
 • Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu_3
 • Author: MUKS Cz-L
 • Hits: 146
 • Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu_4
 • Author: MUKS Cz-L
 • Hits: 141

Klauzula informacyjna

rodo

Gmina z dobrą energią

dobra energia

Nie truj sąsiada!

 

Rzecznik Konsumentów

rk

Pliki do pobrania

pliki do pobrania naglowek mobile

Wirtualny spacer

 

wirtualny spacer mod

Subregion Zachodni

logo subregion

Powiat w liczbach

polska w liczbach